|
Hoewel eigenlijk slechts weinig Bytes van een datadrager (tag) moeten worden geëvalueerd, worden bij centrale oplossingen alle data uitgewisseld met de besturing en vervolgens de bruikbare data eruit gefilterd. Met de eerste programmeerbare gateway voor het I/O systeem BL67 biedt TURCK nu de mogelijkheid om de respons van het totale systeem te verbeteren en het datavolume op het netwerk te reduceren.
Met dank aan de nieuw verkregen ‘intelligentie ter plaatse’ ontlast de Gateway de bovenliggende besturing aanzienlijk, omdat de totale afhandeling van de soms complexe RFID - communicatie nu gedecentraliseerd in de gateway kan plaatsvinden. De voor de PLC noodzakelijke functie module (‘Proxy Ident Block’) zal direct in de programmeerbare Gateway afgehandeld worden en slechts met de bovenliggende besturing doelgericht de noodzakelijke bruikbare data uitgewisseld worden.
Door deze combinatie van programmeerbare gateway en het RFID-systeem BLident kunnen in het bijzonder reeds bestaande installaties uitgerust worden, waarin eventueel de tot dusver toegepaste besturingen gebruikt kunnen blijven worden. De gateway BL67-PG-EN is programmeerbaar volgens IEC 61131-3 met CoDeSys, een veelgebruikte programmeringsoftware voor besturingen, displays, PC’s en gedecentraliseerde veldapparaten. De standaard programmeertalen LD (ladder diagram), FBD (function Block diagram), IL (instruction list), ST (structured tekst) en SFC (sequential function chart) zijn beschikbaar voor de gebruiker.
Het belangrijkste punt van de nieuwe gateway is een efficiënte 32-Bit RISC processor met 512 kB programeergeheugen welke 1000 IL instructies in minder dan 1 ms verwerken kan. Als programmeringsinterface is naast 10/100 MBit Ethernet ook een RS232 Interface beschikbaar. Overeenkomstig met de standaards van de CoDeSys Automation Alliance maakt het mogelijk eenvoudig data uit te wisselen met andere gateways of met apparaten van andere aanbieders in gedecentraliseerde applicaties.
Het gehele programma aan uitbreidingsmodules van het BL67 systeem is beschikbaar voor het I/O niveau van de programmeerbare gateway. Daarmee kunnen veel van de voorkomende signalen in een applicatie direct door de besturing worden verwerkt. Daarnaast biedt de gateway de mogelijkheid, om in het gebruikersprogramma direct toegang tot het Modbus-TCP-Register om te schrijven en te lezen, wat door een parallel lopende Modbus TCP Slave Task automatisch over Ethernet verwerkt kan worden. Deze functie is vooral belangrijk wanneer de toegepaste communicatiepartner niet een CoDeSys apparaat is. In de nabije toekomst zullen er meer varianten van de programmeerbare Gateways komen. Communicatie met Profibus-DP en EtherNet/IP staat in de planning eveneens als apparaten van de BL20 familie voor de toepassing in schakelkasten.
De programmeerbare Gateway voor BL67 en het RFID-Systeem BLident combinatie levert wederom een “droomteam” binnen het volledige Turck programma op. Naast datadragers voor hoge temperatuur, die temperaturen tot 210 °C voor 30 min weerstaan, biedt TURCK gestandaardiseerde datadragers in de vorm van schijfjes in 16, 20, 30 en 50 mm in diameter aan. De R20… R50 apparaten zijn beschikbaar met een EEPROM of FRAM geheugen. De FRAM datadrager laat een aanzienlijk snellere verwerking toe in vergelijking met een EEPROM datadrager en is 1010 keer beschrijfbaar. Terwijl de EEPROM datadragers met geheugencapaciteiten van 64 en 128 bytes beschikbaar zijn, bedraagt de geheugencapaciteit van de FRAM datadragers zelfs 2 kByte.
De schrijf-leeskoppen werken met air interfaces (schrijf-lees afstanden) tussen 20 en 200 mm, al naar gelang van combinatie van datadrager en schrijf-leeskop. Zij zijn in industrie geaccepteerde behuizingen geïntegreerd en maken door elkaar gebruik mogelijk: cilindrische M18 en M30, rechthoekige CK40 en Q80 evenals in een ringvormige S32XL. Elke schrijf-leeskop kan met elk type datadrager uit het Turck programma werken: hetzij EEPROM of FRAM geheugen.
BLident kan optimaal aangepast worden aan elke applicatie dankzij het modulaire ontwerp met 2, 4, 6 of 8 kanalen. Voor grote flexibiliteit zorgen naast de programmeerbare modules de veldbus interfaces Profibus-DP, DevicNetTM, Ethernet/IP, Profinet IO en Modbus-TCP. Zo kan BLident systeem probleemloos geïntegreerd worden in bestaande installaties – met bescherming in IP20 en IP67 en met geteste standaard functie modulen.
Voor de eenvoudige en betrouwbare verbinding zorgen de BLident connectoren. Zij garanderen probleemloze communicatie in het overdrachtstraject tussen de interfacemodule en de schrijf-leeskop.
Het systeem wordt afgerond met een zogenaamde configurator, die het mogelijk maakt, visueel en op speelse wijze de juiste combinatie van schrijf-leeskoppen en informatiedragers voor de respectieve applicatie te vinden. Het is online kosteloos beschikbaar gestelt op http://www.turck.com/.
|